Житель окупованого Докучаєвська, який проходив службу у тренувальному штабі бойовиків, здався поліцейським

01.08.2017


24-річний чоловік у 2015 році вступив до батальйону «Оплот», але не встигнувши пройти випробувальний термін, добровільно повернувся додому. Дізнавшись, що відповідно до закону, учасники НЗФ, які не вчиняли тяжких злочинів, після ретельної перевірки можуть отримати шанс звільнитися від кримінальної відповідальності, приїхав на підконтрольну Україні територію.

Мешканець Докучаєвська розповів правоохоронцям, що у вересні 2015 року він приїхав у Донецьк в пошуках роботи. Випадково натрапив до приміщення колишнього Куйбишевського військомату, де на той час базувався навчально - тренувальний штаб 3-го батальйону «Оплот».

Новобранця відразу прийняли на службу на посаду часового у підрозділ охорони та пообіцяли після проходження випробувального терміну платити 6 тисяч рублів.

Зі слів чоловіка, тренувальний штаб готував добровольців, яких вчили правилам поводження зі зброєю, також вони проходили фізичну та медичну підготовку.

Він, як інші найманці, жив у казармі та здійснював контрольно - пропускний режим в штабі. Але не встиг завершитись випробувальний термін, як новачок повернувся додому, адже йому запропонували посаду водія в одному з підприємств у рідному місті.

Весь цей час чоловік вагався, чи потрібно йому здаватися правоохоронцям, та прийняв рішення на користь закону.

Наразі він дає свідчення і повністю співпрацює зі слідчим відділенням Волноваського відділу поліції.

Відносно жителя Докучаєвська відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. Тільки після того, як пройде ретельна перевірка та матеріали справи будуть направлені до суду, чоловіка буде звільнено від кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, згідно зі ч.6 ст.260 Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка перебувала в складі збройних формувань, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування в органи державної влади або органи місцевого самоврядування.

Добровільно здатися правоохоронцям і отримати шанс на нове мирне життя можна у рамках програми СБУ «На тебе чекають вдома». Функція «Повернися додому» доступна і на сайті «Стоптероризм», створеному у співпраці волонтерів та поліції Донецької області. Достатньо лише заповнити електронну форму, і з вами зв’яжуться правоохоронці.

Цікаве

Ролик поліції

Програма

Газета

ЗМІ про нас