Секрету розкриття злочинів немає, головне не пропустити жодної деталі та чітко слідувати інтуїції - майор поліції Микола Губенко

03.08.2017


Майже кожного злочинця, який потрапляв в поле зору  цього досвідченого оперативника затримано.  Десятки заплутаних злочинів, збір доказів, нічні пошуки та допити підозрюваних - все це  складові відданої служби в кримінальному блоці Волноваського відділу поліції оперуповноваженого Миколи Губенко.

Він народився у Волновасі у сім’ї люблячих батьків. Матір працює все життя головним бухгалтером та не перестає пишатися своїм сином. Закінчивши школу, хлопець не знав який шлях обрати. Зізнається, що навіть не мріяв зв’язати своє життя з правоохоронними органами. Але одного дня сусід, який працював на той момент у міліції розповів підлітку, для того щоб стати справжнім чоловіком та при цьому допомагати людям треба йти на службу.

Вже в 2000 році Микола став курсантом Донецького юридичного інституту, при цьому обрав слідчо - криміналістичний факультет.

У 2004 році молодий лейтенант почав працювати слідчим у Докучаєвському міському відділі міліції. Саме там розпочалося все те про що, колись розповідав його сусід – навантажений темп робочих буднів, нічні огляди місць подій та розслідування кримінальних справ. До речі, молодий слідчий встигав закінчити по сім проваджень за місяць. Вже через декілька місяців служби він затримав злочинців, які вдерлися до будинку та хотіли пограбувати родину.

С 2007 року Микола Губенко почав свій шлях оперуповноваженим карного розшуку  у Волноваському відділі міліції. Лінія роботи, яку отримав чоловік не обмежувалася злочинами проти особи. Вбивства, тілесні ушкодження та ще низка тяжких та особливо тяжких злочинів супроводжують офіцера й досі.

Одним із зухвалих та заплутаних злочинів стало потрійне вбивство пенсіонерів у Новогригорівці. Тіло першого літнього чоловіка, який був фермером знайшли в снігу, а тіла  подружжя - за місцем мешкання: їх спалили заживо та загорнули у килим. Про ці страшні події люди  говорили усюди. Весь особовий склад міліції шукав злочинців. Микола згадує, що спочатку було не зрозуміло, як ці два вбивства пов’язані між собою, адже злочинці були обережними і майже не залишили слідів. Одного дня оперативник здійснював огляд місця події іншого злочину та знайшов у чоловіка годинник, який належав жертвам вбивства. Таким чином, правоохоронці вийшли на слід правопорушників і через декілька днів вся злочинна група була затримана. Як виявилося, один із них був діючим бойовиком.  У нього вдома було вилучено посвідчення бойовика батальйону «Восток».

Ще один злочин, з яким  довелося зіткнутися оперативнику, стався влітку 2016 року. Тоді в селі Трудове Волноваського району вітчим забив до смерті півторарічного хлопчика. У дитини був діагностований розрив внутрішніх органів – так він знущався над нею. У результаті хлопчик помер.

-Разом з іншими поліцейськими та слідчо-оперативною групою ми шукали втікача усюди. А матір, яка знала правду, не хотіла розповідати, що ж насправді сталося. Але комплексна робота та бажання затримати злочинця зіграли на користь, - підкреслив Микола Миколайович.

Треба також зазначити, що крім основних службових обов’язків оперативник встигає заступати в групи швидкого реагування, на блокпости та оперативні відпрацювання. Так, декілька тижнів потому він у складі ГШР затримав крадія старовинних ікон, а потім вилучив  в нього  два кілограма наркотиків.

Це помітно, коли співробітник поліції отримує задоволення від роботи, незважаючи на перевтому та труднощі. Як результат, майже всі злочини, які доводилось розслідувати оперуповноваженому мають трагічний фінал для злочинців.

-Ніяких секретів у роботі я не маю. Головне миттєво реагувати, знайти важливих свідків, якісно зібрати речові докази, проявити оперативну винахідливість та затримати злочинця, - зазначив майор.

Волноваський відділ поліції Донецькій області

 

Цікаве

Ролик поліції

Програма

Газета

ЗМІ про нас