НА БЛОКПОСТІ ПІД ВОЛНОВАХОЮ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ЗАТРИМАЛИ ПОМІЧНИКА ЧЕРГОВОГО КОМЕНДАНТА "ДНР"

05.11.2017


 

54-річний місцевий мешканець Макіївки півроку працював на бойовиків і отримував від них зарплатню. Однак пенсію вирішив оформити від української влади. Під час приїзду до Волновахи за грошовим забезпеченням його було викрито.

Місцевий мешканець Макіївки майже все життя займався приватними перевезеннями людей на власному автомобілі, а в серпні 2014 року вирішив змінити «вид діяльності» та прийшов до військової комендатури терористів. Злочинну владу підтримував, а тому й вирішив додати і свій внесок у зміцнення «порядку» в Макіївці.

Так, за бажання допомагати владі «ДНР» новобранця призначили помічником чергового коменданта. Він заступав на службу у формі, але зброї новачку не довірили. Чоловік розповідає, що в приміщенні чергової частини був металевий сейф, в якому знаходились 5 автоматів АК-74. Ключі від сейфу були тільки у старшого зміни, однак, їх він нікому не передавав.

В обов’язки помічника чергового входило приймати виклики від мешканців, та спрямовувати патрулі за вказаною адресою. Військові «ДНР», в свою чергу, доставляли «винних» до комендатури. За свою роботу грошей чоловік не отримував, тільки продуктові набори, якими він забезпечував свою сім’ю.

У лютому 2015 року пособник бойовиків звільнився з комендатури, бо їх підрозділ почали переводити в так зване козацтво. А далі влаштувався експедитором на газовозі і перевозив автомобільне паливо з кордонів РФ. На новій посаді він також довго не затримався. Макіївчанин зареєструвався у Волновасі як переселенець та планував отримувати українську пенсію. Про своє пособництво нікому не розповідав і сподівався, що ніхто ніколи не дізнається про зраду.

На в’їзді у місто чоловіка зупинили поліцейські та під час перевірки встановили його злочинну діяльність, яка передбачена ч. 1 ст. 256 «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

 

Волноваський відділ

поліції Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета