Волноваські поліцейські перевіряють колишнього інспектора виправної колонії «ДНР»

10.11.2017


Житель Бахмута 1988 року народження в липні 2014 року в мирний час влаштувався на роботу до виправної колонії селища Молодіжне, а в жовтні цього ж року під час окупації селища добровільно залишився працювати молодшим інспектором, в його обов’язки входило стояти на вишці з автоматом та охороняти колонію.

29-річний чоловік близько шести місяців спостерігав за подіями, які відбувалися з 2014 року в селищі Молодіжне, але звільнитися  з охорони не міг через некомплект. Через деякий час хлопець познайомився з дівчиною місто Сочі, та втік до неї  у березні 2015 року. Так, як він не міг влаштуватися на постійне місце роботи, а гроші потрібні були, чоловік вирішив повернутися у липні 2017  року до батька, який проживає у Бахмуті.

Отже, правопорушник був затриманий поліцейськими на блокпості Бахмута, який намагався з’їздити до товаришів в місто Світлодарськ.

Щодо  колишнього інспектора виправної колонії «ДНР» відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. Тільки після ретельної перевірки, встановлення, що на час перебування в лавах «ДНР» чоловік не скоював злочинів проти мирного населення, провадження може бути перекваліфіковано.

Нагадуємо, що згідно з ч. 6 ст. 260 КК України, «звільняється від кримінальної відповідальності за цією статтею особа, яка перебувала у складі збройних формувань, за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування».

Крім того, діє сайт «Стоп терор», де можна повідомити інформацію стосовно тих, хто воює проти України.

Волноваський відділ поліції ГУНП в Донецькій області

 

 

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета