Поліція Донеччини увійшла в десятку кращих за розкриттям крадіжок

09.02.2018


Такий результат оперативного відпрацювання з протидії майновим злочинам, яке тривало в прифронтовому регіоні з 12 по 31 січня. За три тижні співробітники кримінальної поліції Донецької області розкрили 355 крадіжок та півсотні шахрайств з урахуванням вчинених у минулих роках. Зловмисники притягуються до кримінальної відповідальності.

Заходи проводилися з метою покращення розкриття майнових злочинів, вчинених в умовах неочевидності.

За час відпрацювання поліцейські задокументували 546 крадіжок. Кожна п’ята з них – розкрита. Крім того, оперативники розкрили 249 злочинів, вчинених у минулі роки. Затримано 28 зловмисників, які перебували у розшуку за вчинення крадіжок.

Найбільше викрадень скоєно з помешкань громадян, на другому місці в «рейтингу» об’єктів посягання – кабельно-провідникова продукція.

Так, співробітники поліції затримали дует викрадачів, які «обчищали» приватні будинки в Бахмутському районі. Забирали все, що можна продати, навіть одяг та засоби для дайвінгу. У зловмисників вилучене викрадене майно, яке буде повернуто власникам.

Також поліцейські активізували боротьбу з шахраями. Зібрати докази таких правопорушень нелегко, адже зазвичай аферисти діють дистанційно - з місць позбавлення волі, використовуючи підставних осіб, а отримані злочинним шляхом гроші проходять не одне коло в електронних системах платежів, поки потраплять до адресата. Незважаючи на це, за три тижні правоохоронці розкрили третину від усіх зареєстрованих в січні шахрайств. Загалом, з урахуванням минулого року, розкрито 45 злочинів.

У Нікольському співробітники кримінальної поліції затримали злочинну групу шахраїв, які обирали у жертви виключно пенсіонерів 70-90 років. Троє чоловіків, маючи спільника – в’язня з окупованої території, представлялися співробітниками поліції та виманювали у громадян гроші за визволення їх родичів «з тюрми».

Майже 100% шахрайств та половина усіх крадіжок вчинені раніше засудженими особами.

За підсумками січня 2018 року поліція Донецької області у загальнодержавному рейтингу за результатами розкриття крадіжок всіх форм власності посіла 10 місце.

Порівняно з аналогічним періодом 2017 року кількість розкритих крадіжок збільшилася на 9 відсотків. Наразі розкривається кожен третій такий злочин.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета