Як боротися з незаконною вирубкою дерев - вирішували поліцейські Волновахи та представники Громадської ради

08.06.2018


На базі Волноваської районної державної адміністрації відбулось засідання, на якому  керівництво, члени Громадської ради та поліцейські проаналізували вжиті превентивні заходи незаконної вирубки дерев у лісосмугах району та обговорили шляхи вирішення однієї з найактуальніших проблем сьогодення.

Щоб всім читачам було зрозуміло, то у 2017 році до Волноваського відділу поліції надійшло 39 повідомленнь за фактом незаконної вирубки дерев у лісосмугах. По 20-ти фактам відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 246 КК України, по 2-м фактам матеріали приєднано до раніш внесеним відомостям ЄРДР, а 3 кримінальні провадження з обвинувальними актами направлено до суду.

Полковник поліції Олександр Коломієць, який розпочав доповідь за вказаним питанням, зазначив, що поліція реагує на всі виклики громадян та документує кожен випадок вирубки дерев. Вся проблематика у тому, що правоохоронці не можуть чергувати біля лісосмуг, адже наш район має величезну територію, а місцеві мешканці  в свою чергу, чи то бояться, чи то прикривають своїх знайомих, тому дуже рідко повідомляють до поліції.

За словами керівника, громадяни, які збирають сухі дерева не притягуються до кримінальної відповідальності, адже склад злочину відсутній. А ті, що знищують молоді дерева –безкомпромісно будуть задокументовані правоохоронцями.

В поточному році до місцевої поліції надійшло 33 повідомлення за аналогічними  фактами, 9 з них внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, 1 кримінальне провадження вже направлено до суду.

На засіданні багато хто з присутніх ставив питання керівнику поліції та пропонував своє вирішення проблеми. Але одне з питань щодо постановки лісосмуг на баланс сільських рад і досі залишається відкритим, адже потребує державного втручання.

Також, Олександр Коломієць наголосив, що в районі повинен бути еколог, адже без його присутності майже неможливо довести кримінальне провадження до суду. Правоохоронці кожного разу викликають спеціаліста з Маріуполя, а це створює неабиякі труднощі, адже потрібно ставати у чергу та доставляти його у інше місто. Крім того, за участі еколога можна розглядати вказані правопорушення у адміністративному напрямку.  

Таким чином, на засіданні було визначено ряд завдань, які  допоможуть викоренити проблему вирубки дерев в районі, а поліція в свою чергу зробить все можливе, щоб жоден з порушників закону не залишився без покарання.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета