За останній місяць жителі Волноваського району перерахували шахраям більше 150 тисяч гривень

06.07.2018


Вбережіть себе від шахрайських дій зловмисників – не перераховуйте гроші невідомим і негайно повідомляйте на 102. УВАГА! Тільки за місяць більше 30 громадян Волноваського району стали жертвами інтернет- шахраїв, які скористувалися довірою наших жителів.

Псевдо банкіри і поліцейські, інтернет продавці та покупці - саме цим особам «довіряють» громадяни свої гроші. Співробітники поліції постійно проводять широкі інформаційні кампанії проти шахрайства, проте довірливі люди продовжують «рятувати» родичів або замовляти товари на підставних сайтах чи у підставних продавців.
За статистикою 1 із 6 потерпілих дзвонить до поліції до того як перераховує усі кошти зловмисникам. Всі інші рятують родичів та замовляють неіснуючі товари, а тільки потім звертаються до поліції. Більше того, громадянам важко  усвідомити, що на іншому кінці слухавки незнайомець, який  тільки і  чекає на слушний момент, щоб обдурити.

Як захистити себе від Інтернет- шахраїв?
1. Не робити передоплату незнайомій людині. На жаль, при такому підході від багатьох угод вам доведеться відмовитися, оскільки у відправника також є ризики, які він хоче погасити за рахунок передоплати. У кожному разі, передоплата не повинна перевищувати вартість поштового відправлення товару у ваше місто. В іншому випадку розмір передоплати втрачає логіку, а, значить «погано пахне».
2. Не «клювати» на нереально занижені ціни. Нехай це обридла, але все ж мудрість - дешевий сир завжди в мишоловці.
3. Дивитися, коли був зареєстрований продавець, а також вивчати історію його продажів, якщо така є в системі (на olx, на жаль, її немає).
3. Ну і, нарешті, прислухатися до внутрішнього голосу, який вчасно скаже вам, що з цим оголошенням або його власником щось не так. Дивне фото, де на самому потрібному місці раптом не сфокусувався фотоапарат, не зовсім адекватна фраза, загублена в розмові - все це має змусити вас ще раз подумати над тим, чи варто розлучатися зі своїми «кровно заробленими»

Поліція вкотре звертається до всіх місцевих мешканців, будьте обережні та вчасно повідомляйте про будь-які підозрілі ситуації до правоохоронних органів.

Волноваський відділ поліції Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета