Волноваські поліцейські та представники соцслужб розповіли школярам, як не стати «живим товаром»

11.10.2018


У сучасному світі стрімко поширюється таке явище, як незаконна торгівля людьми. Тому, щоб пояснити школярам про цей вид злочину і як не стати його жертвою, пізнавальну бесіду провели співробітники ювенальної превенції, представники центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей.

Правовий урок пройшов для старшокласників Волноваської школи №6. Оксана Божа пояснила дітям, що таке торгівля людьми та які ознаки має цей вид злочину. Основні чинники, під впливом яких громадяни потрапляють в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, а саме : тяжкий матеріальний стан, безробіття, привабливість уявного кращого життя за кордоном, правова неграмотність, політична нестабільність, збройні конфлікти, насильство над жінками та дітьми.

Злочинці вербують, транспортують та перепродають людей в інші руки найчастіше з метою сексуальної експлуатації, примусової праці, жебрацтва, виготовлення порнографічної продукції, примушування до скоєння злочинів, вилучення органів.

- Треба бути пильними та уважними коли до вас на вулиці звертається невідома людина з будь-яким проханням. Також потрібно обережно ставитися до будь-яких повідомлень в інтернеті, де пропонують великі гроші за ту чи іншу роботу, або хтось невідомий наполегливо пропонує знайомство та дружбу, - підкреслили правоохоронці.

Аби діти краще засвоїли матеріал, працівник центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді показала відеоролік «Торгівля людьми в Україні», де наводилися приклади випадків торгівлі людьми, форми трудової експлуатації, правила безпечного виїзду за кордон.

Наприкінці заходу всі присутні отримали тематичні брошури та листівки.

Подібні заходи і надалі будуть проводитися співробітниками поліції, аби молодь з дитинства була обізнана в питанні своїх прав та їх захисту.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета