З початку року в поле зору поліції потрапили більше 40 неповнолітніх

07.11.2018


Сьогодні працівники поліції спільно з представником бюро правової допомоги  провели для дітей урок правової свідомості, акцентуючи увагу на проступках, які вчиняють школярі та що потрібно робити, аби не потрапити в поле зору правоохоронних органів.

Треба відзначити, що поліція в першу чергу покликана не притягувати до відповідальності неповнолітніх порушників,  а захищати їх права від протиправних посягань.

Діяльність безпосередньо ювенальної превенції направлена на захист дітей від :

- усіх форм фізичного і психічного насильства, образи, недбалого і жорстокого поводження з ними, експлуатації, включаючи сексуальні зловживання, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють;

- втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин;

Сьогодні інспектор ювенальної превенції Сергій Волков та начальник  місцевого бюро правової допомоги Олена Сеніч розповіли дітям про всі види відповідальності неповнолітніх та правила поведінки у громадських місцях.

Згідно закону за адміністративні правопорушення дітей віком до 16 років,  відповідають їх батьки, а з 16 до 18 років на неповнолітніх може бути складений адміністративний протокол. В свою чергу кримінальній відповідальності підлягають особи з 16 років, за деякі види злочинів - з 14.

Так, з початку року до адміністративної відповідальності було притягнуто 17 осіб, а за вчинення злочинів – 25.

- Не бійтеся говорити про свої проблеми. Якщо ви вже потрапили у негативну ситуацію, треба негайно повідомляти своїх батьків, вчителів чи правоохоронців. Наша підтримка необхідна у будь-якому випадку, адже самостійне вирішення проблем може призвести до тяжких наслідків,- зазначив старший лейтенант поліції Сергій Волков.

 

 

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета