«Ваш син збив людину»: за такою схемою шахраї виманили у жителів Волновахи більше 30 000 гривень

08.11.2018


За останній місяць у Волноваському районі було зареєстровано 18 випадків шахрайств, половина з яких «гарячі дзвінки» літнім людям, які рятують своїх родичів від відповідальності. Увага! Не вірте злочинцям, а телефонуйте 102.

Нагадуємо, що за статистикою 1 із 6 потерпілих дзвонить до поліції до того як перераховує усі кошти зловмисникам. Всі інші рятують родичів та замовляють неіснуючі товари, а тільки потім звертаються до поліції. Більше того, громадянам важко  усвідомити, що на іншому кінці слухавки незнайомець, який  тільки і  чекає на слушний момент, щоб обдурити.

Як захистити себе від  телефоних шахраїв «Прохання про допомогу» :

 Дзвінок від незнайомця, який говорить: «Ваш син збив людину (або затриманий з наркотиками). За викуп можна все залагодити». Перелякані батьки приймають таке повідомлення за чисту монету і несуть будь-які гроші в термінал оплати, аби допомогти своїй дитині.

Наприклад у Волновасі за останній місяць було більше 5 таких випадків. Жодне з них не розкрито. Пізнати зловмисників складно. Потерпілим відомий тільки голос. Та й до поліції постраждалі звертаються не відразу.  Тому, про розкриття злочину по гарячих слідах не може бути й мови.  Людині потрібно в першу чергу заспокоїтися і перевірити ще раз інформацію. Як мінімум, подзвонити рідним, потім за телефоном 102.

Поліція вкотре звертається до всіх місцевих мешканців, будьте обережні та вчасно повідомляйте про будь-які підозрілі ситуації до правоохоронних органів.

Волноваський відділ поліції Донецької області

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета