За два тижні та території обслуговування Волноваського відділу поліції громадяни перерахували шахраям більше 110 000 гривень

15.05.2019


Схеми залишаються все тими: «Подзвонив представник банку і я повідомив свої реквізити, аби мою картку не заблокували», «Подзвонили «поліцейські» та сказали заплатити за близьку людину, яка потрапила в халепу», «Придбав товар на ОЛХ, але його не вислали», «Придбав неіснуючий товар в неіснуючому офісі». Саме так, мешканець Волновахи потрапив на гачок злочинців.

             


Місцевий житель Волновахи знайшов оголошення в інтернеті про продаж автомобілів з-за кордону по привабливій ціні. Подзвонивши по вказаному в оголошенні номеру йому сказали, що така ціна пояснюється незначними дефектами, і через це вони розпродають автомобілі за знижками, після чого запросили приїхати до них в офіс. Подумавши, чоловік вирушив в м.Одессу за вказаною адресою, яку надала консультант. Приїхавши на місце у напівпідвальному приміщенні житлового будинку він знайшов той самий «офіс», де знаходилися працівники фірми та потенційні покупці. Ознайомившись з договором про придбання, він підписав його, бо умови йому здалися досить непоганими, а також чоловік мав можливість придбати авто у розстрочку. Після оформлення всіх документів, консультант  повідомила, що необхідно зробити перший внесок у розмірі 40 000 гривень. Не вагаючись він зробив оплату, надав квитанції та, допоки документи оформлюються, став чекати дзвінка представника фірми. Так його і не дочекавшись вирішив подзвонити сам, але номер був поза зоною досяжності. Приїхавши знову в «офіс» він побачив зачинені двері без табличок, реклами і інших розпізнавальних знаків.

 

Інформація про всі події внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліція вкотре попереджає:  не повідомляйте особисті данні банківських карток стороннім особам, зайвий раз перевірте інформацію про підприємства, фірми, де збираєтесь щось придбати, не замовляйте продукцію у неперевіреного продавця, а оплату здійснюйте лише після отримання та перевірки товару.

 

Волноваський відділ поліції Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета