Аби стати хорошим поліцейським треба любити свою роботу- інтерв’ю з переможцями конкурсу «Обличчя поліції» Волновахи, Мар’їнки, Нікольського, Великої Новосілки та Вугледара

09.07.2019


У Волноваському відділу поліції та ще у 4 підпорядкованих відділеннях поліції на території обслуговування, із дня в день правоохоронці прикладають всі свої сили аби зберегти безпеку та спокій громадян.

Як воно бути поліцейським, який свій шлях пройшли переможці конкурсу аби професія стала частиною життя – читайте далі.

 

 

11 років служби у поліції: від кореспондента «у погонах» до начальника сектору кадрового забезпечення Волноваського відділу поліції.

«Коли син мріє стати поліцейським, як мама – це найвище свідчення вірно обраного шляху» - говорить  переможниця конкурсу «Обличчя волноваської поліції» Наталія Шиман.

Розкажіть як правоохоронні органи стали частиною Вашого життя?

- Все почалося у 2008 році, тоді я працювала на місцевому телеканалі у м. Горлівка, готувала передачі, вела прямі ефіри з місця подій. В якийсь момент мені запропонували трішки змінити направленість та запросили вести кримінальну передачу у прес-службі обласної міліції в Донецьку. Професія журналіста – це завжди боротьба за достовірну інформацію, а працювати прес-офіцером в системі МВС – це гарна можливість правдиво інформувати громадян про роботу тих, на кого покладаються всі. До того ж знати про резонансні розкриття з «перших вуст», а потім розповідати про це людям, не просто цікаво, це надихає.

Розкажіть про роки роботи у прес-службі, якими вони були?

- Мені здається це був найцікавіший час, 10 років минули непомітно. Ми готували декілька телепрограм кримінального характеру на місцевому, регіональному та всеукраїнському рівні. Одна з них «Рикошет». Це і написання сценарію, і прямі ефіри, і виїзди на місце злочину, інтерв'ювання і правоохоронців, і злочинців.

Як змінилася Ваша робота з початком бойових дій?

- У 2014 році, після захоплення терористами управління міліції, мипереїхали до Маріуполя, де почали будувати нашу службу «з нуля». Тоді я очолила відділ комунікації поліції. Змінилося все – життя і робота. Ми виїжджали до населених пунктів в зоні бойових дій, вели репортажі з «гарячих точок» області, неодноразово бувала у так званій сірій зоні. Ми готували об’єктивний та неупереджений матеріал про наслідки терористичної агресії та героїзм співробітників поліції у захисті мирних мешканців.

Тоді Ви не зламалися, не злякалися та залишилися вірні Присязі. Хто Вас підтримував?

- Моя родина, мій син Нестор. В його очах я бачу гордість та велике бажання бути схожим на маму-поліцейського. В такі хвилини відчуваєш, що все не даремно. Сім’я підтримує та розуміє мій вибір служити країні і кожному мешканцю. Відчуваєш себе важливим гвинтиком у великому механізмі, я можу сміливо сказати: «Приєднуйся!»

Ваш син теж має намір вступити до лав поліції?

- Так, вже зараз 8-річний Нестор робить перші кроки до досягнення своєї мрії бути поліцейським. Він захоплюється кінологією, бере участь у проекті «Юні кінологи поліції Донеччини». Разом з вівчаркою Палермо він другий рік поспіль представляв нашу область на всеукраїнських змаганнях у м. Суми. Торік він був найменшим юним кінологом.

Зараз, як керівник відділу кадрів поліції Волновахи, що Ви можете побажати тим, хто ще не обрав свій шлях?

- Якщо ти не боїшся труднощів, а справедливість – для тебе понад усе, тоді не вагайся та обирай професію поліцейського. Можливо саме ти розкриєш тяжкий злочин чи врятуєш життя безлічі людей.

 

У Мар’їнському відділенні поліції перемогу здобула красуня слідча Ірина Челгій.

Не дивлячись на всі негаразди та складну ситуацію на лінії зіткнення, вона розслідує злочини проти життя та здоров'я особи та  виховує маленьку донечку Кіру .
Професія поліцейського в сім'ї Ірини має свою династію: батько працював черговим, а брат працює в Мар'їнському відділенні поліції оперуповноваженим. Ірина довго не вагалася та  пішла по стопам батька та старшого брата.
У 2010 році Ірина Челгій вступила на навчання до Донецького юридичного інституту, який в подальшому закінчила із відзнакою в навчальному ступені магістр. Свою роботу розпочала в Донецьку, але у зв'язку із війною, Ірина не зрадила присязі українському народу та перейшла на службу до, тоді ще одного із найгарячіших відділень поліції –  Мар'їнського.
Ірину не лякають труднощі, вони лише закаляють цю тендітну дівчину, а направляють на нові й нові звершення.

 

Не тільки жінки вибороли прихильність – у Нікольському відділенні поліції переможцем став Віктор Аніканов, дільничний офіцер поліції, який говорить, що його професія - це покликання.

Віктор зізнається, що з дитинства мріяв стати захисником Батьківщини і захищати людей, з дитинства прагнув до справедливості, тому вибір пав стати дільничним офіцером поліції.
Вже більше трьох років Віктор працює дільничним офіцером сектору превенції Нікольського ВП. Обслуговує Нікольський район, працює сумлінно, розкриває злочини, проводить профілактичні заходи аби запобігти злочинам.

Розкажіть про своє життя та як ви вступили до поліції?

- Народився я у м. Артемівськ, в дитинстві з родиною переїхав до смт. Нікольського. Ще з дитинства я був активним та сміливим хлопцем, який мріяв стати служителем закону та захищати мирних громадян. Щоб досягти своєї мети , я почав займатися вільною боротьбою, брав участь в змагання, займав призові місця. Завдяки спорту та гарній фізичній формі я граю у футбольній команді, яка представляє Волноваський відділ поліції.
- Навчання в університеті було цікавим та дуже насиченим, особливо, коли ти командир взводу. Але я впевнено йшов вперед до своєї мрії.

Як ваша родина ставиться до вашої роботи?

Незважаючи на свої молоді роки, я вже маю дружину, яка підтримує мене у всьому. Вона надихає мене, є моїм надійним тилом вдома. Батьки пишаються моїм вибором професії. Незважаючи на важку роботу 24/7,дружина трохи ображається, але потім з розумінням ставиться до мене і підтримує.

Що можете порадити тим, хто стоїть перед вибором професії?

Зараз я можу з упевненістю сказати - моя мрія була того варта. Наша місія єдина - служити і захищати, адже хто якщо не ми? Кожен рік на території України коїться багато страшних речей, яким ми поліцейські повинні запобігати. Саме тому я закликаю активну молодь вступати на службу до поліції. Бо тільки разом ми зможемо захистити країну.

 

Обличчям вугледарської поліції став начальник слідчого відділення Вугледарського відділення поліції капітан поліції Артем Шеремета.


Службу в ОВС почав з 2007 року на посаді помічника дільничного інспектора міліції Ярмолинецького районного відділу Управління МВС України в Хмельницькій області. Пройшов шлях від звичайного помічника дільничного інспектора міліції до заступника начальника Віньковецького районного відділу - начальника міліції громадської безпеки Управління МВС України в Хмельницькій області у червні  2018 року призначаєтьсяна посаду заступника начальника – начальника слідчого відділення  Вугледарського відділення поліції.
Його професіоналізм і компетентність, талант керівника і організаторські здібності, відповідальність за безпеку життєдіяльності громадян, цілеспрямованість і рішучість заслуговують великої поваги і є гідним прикладом виконання професійного обов’язку.
Сьогодні, він вже понад рік вірно несе службу у Вугледарському відділенні поліції та піклується про безпеку мешканців.
«Якщо ти хочеш зробити світ кращим - приєднуйся! Служити – не легко, але хто крім нас може зробити це краще? Наша невеличка, проте дружня поліцейська родина чекає саме на тебе. Давай разом доведемо всім, що наша поліція найкраща!» - говорить Артем Шеремета

 

Такої ж думки і переможець конкурсу «Обличчя поліції Великої Новосілки».

Лейтенант поліції Хоменко Павло, оперуповноважений сектору кримінальної поліції Великоновосілківського відділення поліції щодня стовідсотково віддає всього себе своїй роботі. «Аби бути хорошим  поліцейським  треба любити свою роботу, жити нею. Звичайно, не без труднощів, але я жодного разу я навіть не думав змінити професію. Коли бачиш, відчуваєш, що твої зусилля, щоденна праця приносять користь – це найвища винагорода» - говорить Павло.

 

Поліцейський – це звичайна людина: з емоціями, з характером, зі своїми труднощами. Поліцейський – це людина, яка завжди надасть допомогу тому, хто її потребує. Поліцейські – це чиїсь онуки, діти, батьки чи просто друзі. Якщо хтось готовий не словом, а ділом забезпечувати правопорядок та безпеку в своєму місті - може приєднатися до нас.

 

Волноваський відділ поліції

Донецької області

 

 

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета