Батьки напідпитку та діти залишені самі на себе - ювенали провели профілактичні рейди у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах

09.08.2019


 

Примусове жебрацтво – одна з найгірших форм дитячої праці та вид експлуатації дітей, які постраждали від торгівлі людьми. Деякі діти добровільно жебракують, оскільки їхні родини малозабезпечені.

Що спонукає дітей йти на вулицю? Хто винен у тому, що дитина опиняється «серед неба»? Питання відповіді не потребує – дорослі.

Відсутність належних умов для проживання та елементарної соціальної адаптації сім’ї – основні чинники, що, у даному разі, можуть призвести до того, що діти з цих сімей опиняться на вулиці у пошуках іншого шляху в житті.

Інспектори ювенальної превенції вкотре провели рейд в сім’ях, що знаходяться на контролі правоохоронців, аби запобігти таким негативним явищам, як дитяча бездоглядність, жебракування, скоєння правопорушень у дитячому середовищі та захисту прав дітей.

У ході рейду правоохоронці в декількох сім’ях застали батьків у стані алкогольного сп’яніння, в будинку був безлад, а діти були залишені самі на себе.

В одній із таких сімей стався випадок, який геть виходить із ряду, що відбувається.

Жінка подзвонила до поліції та повідомила, що вона не може знайти свою 11-місячну дитину, яка, начебто, самовільно покинула будинок. Поліцейські знайшли крихітку та встановили всі обставини події.

Як виявилося, напередодні горе-матір вживала алкогольні напої та вирішила піти у своїх справах. Через деякий час будинок залишив і її співмешканець. Сусіди, які бачили все це та зрозумівши, що дитина, якій немає і року, залишилася сама, вирішили забрати її до себе аби не сталося чого, бо знають яких вона має батьків. Пізно ввечері матір повернулася додому, вляглася спати і тільки вранці зрозуміла, що її дитини немає, після чого і подзвонила в поліцію.

Відносно батьків-порушників  правоохоронці склали  адміністративні протоколи за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) та, роздавши пам’ятки, востаннє нагадали батькам, що у них є певні обов'язки по вихованню, навчанню, захисту прав і інтересів їх неповнолітніх дітей, за порушення та недотримання яких вони залишаться без своїх дітей та  будуть нести не тільки адміністративну, а й кримінальну відповідальність.

 

Поліцейські закликають: якщо ви бачите випадки, коли діти страждають від дій своїх батьків, або не отримують належного догляду - не чекайте, доки станеться лихо! Своєчасно повідомляйте про такі факти до поліції за номером 102.

 

Волноваський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета