НА ДОНЕЧЧИНІ ПІДГОТОВЛЕНО НОВУ ГРУПУ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ, ЯКІ РЕАГУВАТИМУТЬ НА ВИПАДКИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

08.11.2019


20 співробітників поліції працюватимуть у групах швидкого реагування в Мангушському, Волноваському, Нікольському районах та смт Сартана. Впродовж триденного тренінгу правоохоронці відпрацювали алгоритми захисту постраждалих, зокрема застосування до агресорів нових заходів впливу. Відтепер 160 тисяч жителів сільських районів отримуватимуть кваліфіковану допомогу у разі домашнього насильства.

Метою тренінгу є посилення спроможності поліцейських, які першими реагують на повідомлення про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Співробітники поліції на практиці розглянули порядок застосування заходів відносно кривдника відповідно до змін у законодавстві, зокрема – термінового заборонного припису. З початку року правоохоронцями винесено понад 90 таких приписів. Таким чином, обмежуючи контакти з агресором, поліція убезпечує життя та здоров’я постраждалої та дітей.

Разом з психологинею поліцейські пропрацювали методики роботи з постраждалими особами, навчилися правильно спілкуватися з ними.

Учасники тренінгу розібрали, що робити,  якщо постраждалі відмовляються від допомоги. Навіть у цьому випадку поліцейські повинні надати постраждалій особі інформацію про її права: на юридичну, психологічну допомогу, можливість отримання тимчасового притулку у закладі для тих, хто потерпає від домашнього насильства, тощо.

Тренінг відбувся у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка  реалізується ГО «Рада жінок Донеччини» при підтримці  Фонду народонаселення ООН в Україні.

Раніше повідомлялося, що з початку року поліцейські мобільних груп «Поліна» захистили від домашнього насильства понад тисячу людей.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета