Поради пішоходам від поліцейських Волновахи

13.02.2020


Поліцейські сектору реагування патрульної поліції Волновахи  нагадують про необхідність дотримання ПДР не тільки водіями, а й пішоходами.

Аби не стати учасником дорожньо-транспортних пригод слід запам’ятати прості і досить очевидні правила. Про це далі у публікації.

 

 

Досить часто пішоходи, перетинаючи вулицю, користуються правилом «пішохід завжди має рацію», порушуючи при цьому правила дорожнього руху і створюючи аварійні ситуації. На вулицях усім учасникам дорожнього руху слід поважати один одного та бути відповідальними за свою безпеку

 

Відразу ж  хочемо розглянути питання про те, як водій бачить пішохода в темряві та при погіршених погодних умовах.

У сутінках та суцільній темряві важливу роль відіграє одяг. Водій ще за 100-150 метрів  побачить світловідбивні елементи на одязі чи рюкзаку/сумці, натомість темну куртку зможе розгледіти тільки на відстані максимум 15 метрів, що може призвести до ДТП.

 

(так бачить водій світловідбивні елементи на одязі)

 

Окрім цього, під час дощу чи снігопаду кермувальник автотранспорту чи автобусу  дорогу бачить досить розмито, а зустрічні транспортні засоби засліплюють світлом фар. 

В результаті водію майже не видно дороги і, звичайно, що він може не помітити пішохода який не тільки порушує правила переходу проїжджої частини, а й тих, хто знаходиться на зебрі.
У таких умовах впевніться, що водій вас бачить! І тільки потім переходьте проїжджу частину.

 

Співробітники сектору реагування патрульної поліції  Волновахи  дають кілька порад пішоходам, як уникнути аварійних ситуацій.

Перш за все, і водій, і пішохід мають розуміти — будь-хто має право на помилку. Навіть якщо пішохід переконаний, що він стоїть на «зебрі» і його мають пропустити, існує немало факторів, які можуть у результаті призвести до аварії.

На жаль, загальна обізнаність у правилах дорожнього руху серед пішоходів — особливо серед тих, які ніколи не були водіями, — є недостатньою. Проте, і для них у ПДР є окремий розділ про їхні права та обов’язки. З ними можна ознайомитися тут.

 

Окрім цього існують ще де-які правила, ігнорування яких можуть коштувати життя та здоров’я.

Запам’ятайте та розказуйте дітям:

  1. Пішохід завжди має пам’ятати, що він теж має переконатися в безпечності своїх дій. Автомобіль не зупиняється миттєво, а якщо й зупиниться, то в нього може в’їхати інший. Тому вулицю навіть на переході потрібно перетинати плавно і обережно.

 

  1. Якщо ви переходите дорогу, добре мати зоровий контакт з водієм — так ви переконаєтеся на 100%, що він точно вас побачив і пригальмував саме для того, аби вас пропустити.

 

  1. Часом пішоходи викочують дитячі візочки на проїжджу частину або ж не втримують своїх песиків у межах пішохідної зони і навіть не думають про те, що це створить небезпеку для дитини у візочку та дискомфорт для водія. Тож слідкуйте не лише за собою, а й за тими, хто і що є з вами.

 

  1. Намагайтеся не йти по краю тротуару і не стояти на ньому, адже авто при русі може вас зачепити.

 

  1. Не перебігайте дорогу — ні на пішохідному переході, ні в невстановлених місцях. Нагадую, що автомобіль не зупиняється миттєво. Якщо водій вас пропускає, дійдіть до межі машини і перевірте, чи ніхто його не обганяє. Інший водій може подумати, що автомобіль паркується чи зупинився з іншої потреби, не побачити вас і збити.

 

  1. Звертайте увагу на дорожні знаки. Звичайно, першочергово — на знак пішохідного переходу, який варто перетинати по «зебрі», а не за кілька метрів від неї. На регульованих переходах дотримуйтеся сигналів світлофора. Пам’ятайте, що так само на світлофор звертає увагу й водій. Також є знаки, що позначають спільні зони користування для пішоходів, велосипедистів та авто, і в них важливо бути особливо уважними та обережними.

 

  1. Якщо ви змушені рухатися по загальній дорозі, де немає тротуарів, тим більше в темну пору доби, потрібно мати світлий одяг або якісь світловідбивальні елементи на ньому. Загалом світлий одяг завжди вітається, адже в ньому пішохода легше помітити.

 

  1. Батькам варто навчати своїх дітей правилам дорожнього руху змалечку і подавати їм позитивний приклад. Дітей, особливо дошкільнят, часто не видно за запаркованими машинами, і якщо вони раптово вибіжуть на дорогу, аварії уникнути важко. Навчіть дітей, що потрібно зупинитися чи сповільнити рух, оглянути проїжджу частину, залучайте дитину до спостереження за ситуацією на дорозі. Крім того, коментуйте свої рухи — поворот голови для огляду вулиці, зупинку. Також зверніть увагу дитини на транспортний засіб, який готується до повороту, розкажіть про сигнали, які про це повідомляють. І, звичайно, навчіть не виходити на проїжджу частину, наприклад, з-за авто чи з кущів, не оглянувши вулицю перед тим. Водіям, у свою чергу, теж варто пам’ятати, що особливо біля шкіл чи садочків є ймовірність появи дитини на проїжджій частині, і їхати повільніше, тримати дистанцію, зважати на запарковані авто.

 

  1. Якщо аварія вже сталася і є потерпілі чи збитки авто, обов’язково викликайте поліцію і/або швидку. Ситуацію потрібно вирішувати в межах чинного законодавства. Якщо шкоди немає, усі цілі і здорові, постарайтеся порозумітися і погасити конфлікт. Звичайно, у таких випадках емоції зашкалюють, але спробуйте їх втихомирити і спокійно пояснити свою точку зору.

 

 

Загалом завжди мають бути взаємні повага і розуміння з боку усіх учасників дорожнього руху.

Тож, дотримуйтесь правил, розповідайте дітям! Бережіть себе та своїх близьких!

 

 

Волноваський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета