Поліцейські Нікольського нагадують про заборону вилову риби під час нересту

23.05.2020


Операція «Нерест» проводиться у період нерестової заборони задля збереження водних біоресурсів країни і триватиме до 09 червня включно. У цей час встановлюється обмеження на вилов риби та заборона вилову раків.

Під час патрулювання в рамках загальнодержавних профілактичних заходів під умовною назвою «Нерест» дільничні офіцери поліції Нікольського відділення поліції  виявили двох місцевих рибалок-любителів, які займалися незаконною діяльністю на одному із водоймищ району.

Один із правопорушників ловив рибу вудкою у невизначеному місці, а його приятель готував сіті. Правоохоронці встигли вчасно та завадили планам зловмисників.

За фактом поліцейські склали адміністративний протокол за ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

 

Нагадуємо, що у цей час забороняється:     
- організація змагань зі спортивного рибальства і підводного полювання;
- проведення в рибогосподарських водних об'єктах та в прибережних захисних смугах робіт і заходів, які є джерелом підвищеного шуму і занепокоєння видобуток будівельних матеріалів, гравію та піщано - ракушкової суміші;
- забір води без ефективних рибозахисних пристроїв;     
- заготівля очерету, рогози та інших водних рослин в місцях масового нересту риби;
- пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених нерестилищами в період нересту, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.


Дозволяється у цей час лише рибальство на спеціально визначених ділянках водойми однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега.  

 

Пам’ятайте, що у випадку їх порушення Законом передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність:

- згідно статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил рибальства тягне за собою накладення штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення;

- згідно статті 249 Кримінального кодексу України, незаконне зайняття рибним, або іншим водним добувним промислом карається штрафом до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Волноваський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета