Людина не товар! ​Поліція Волновахи звертається до громадян: не мовчіть, якщо знаєте про випадки торгівлі людьми!

30.07.2020


Торгівля людьми – один з найтяжчих злочинів проти особистості в усьому світі. Від такого виду злочину може постраждати будь-яка особа, незалежно від статі та віку. 

  •  

Реалії переконують, що злочинці вербують, транспортують та перепродують у інші руки з метою сексуальної експлуатації, примусової праці, жебрацтва, виготовлення порнографічної продукції, примушування до скоєння дрібних злочинів, вилучення органів.

На цьому список форм торгівлі не обмежу­ється, адже кожна з наведених вище категорій сама по собі розбиваєть­ся на підгрупи. Для України особливо актуальними є трудова та сексуальна експлу­атація.

 

Приниження, біль, страх. Ось, що відчувають постраждалі від сексуального рабства жінки.
Чимало з них не з власної волі потрапляють у секс-індустрію. Шантажем, обманом та силою їх затягують туди мисливці за живим товаром.

 


Як виявити цих небезпечних ділків? Ось прості поради:
- Такі вербувальники спочатку допомагають жінкам грошима, щоб потім вимагати повернення боргу. Через надання сексуальних послуг.
- Вони власним коштом оформляють документи для виїзду за кордон. Щоб потім, цю суму включити у борг.
- Їх цікавить лише здоров’я та фізичний стан жінки, а не її досвід роботи.
- Вони радять жінці не оформлятися офіційно і отримати туристичну візу, замість робочої.

Часто після цього, жінку, яка погодилася на умови вербувальника, вивозять за кордон для роботи у секс-індустрії. Ті, хто пройшов через це, мріють забути про сексуальне рабство, як про найбільший кошмар.

 

Мабуть, всі ми неодноразово чули та бачили оголошення про роботу за кордоном з високою заробітною  платою. Не можна говорити, що за кожним запрошення на роботу за межами країни стоїть зловмисник, але ризик потрапити у пастку великий. Також, це стосується і «торговців», які живуть з нами в одному місті, області, країні.

 

Правоохоронці систематично проводять інформаційні кампанії щодо протидії торгівлі людьми серед населення. Обізнаність та пильність громадськості значно зменшить ризик потрапляння в неволю та залишить злочинців без заробітку.

 

Окрім цього, щорічно, у цей день, міжнародні та неурядові організації проводять в Україні інформаційні кампанії. Їхня мета - розповісти якомога більшій кількості громадян, наскільки поширеною і небезпечною є торгівля людьми у світі.
 


Ці кампанії очолює Міністерство соціальної політики України, яке є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми.

Його партнерами виступає низка організацій, які мають значний досвід у боротьбі з торгівлею людьми.

Зокрема, представництво Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ - IOM Ukraine). Це - провідна міжурядова організація, яка у глобальному масштабі займається проблемами переміщених осіб, потенційних мігрантів, постраждалих від торгівлі людьми та представників інших уразливих груп.

За останні 10 років понад 10 тисяч українців, постраждалих від торгівлі людьми, отримали допомогу від МОМ.

Діяльність МОМ в Україні:
- Допомога ВПО та громадам, котрі зазнали наслідків конфлікту;
- Протидія торгівлі людьми;
- Управління міграцією та кордонами;
- Використання потенціалу міграції для розвитку;
- Сприяння культурному розмаїттю та інтеграції мігрантів;
- Медичні послуги та подорожня допомога мігрантам.

 

 Поліція звертається до громадян!

Якщо хтось з ваших рідних все ж таки став жертвою зловмисників,

потрібно негайно інформувати поліцію за номером 102

 

 

 

 

 

Волноваський відділ поліції

Донецької області

  •  
  •  
  •  

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета