Поліція Великої Новосілки встановлює осіб аферистів, які ошукали жительку району на суму майже 29 000 гривень

14.09.2020


«Ваша донька потрапила в халепу» - за такою схемою шахраї виманили у мешканки села Нескучне Великоновосілківського району 28 285 тисяч гривень. За даним фактом поліція Великої Новосілки відкрила кримінальне провадження.

Аферисти, аби виманити заощадження у довірливих громадян, вдаються до різних вивертів, вигадують нові «схеми» або користуються, так би мовити, «перевіреними». Найпопулярнішими, все-таки, залишаються афери під виглядом «працівників банку», «мобільних операторів» та «ваша близька людина потрапила в халепу».

 

Останній вид шахрайства залишається в ТОП-3 аферистів і, незважаючи на постійне інформування, громадяни продовжують «рятувати» своїх близьких із неіснуючої біди.


У Великоновосілківському районі пенсіонерка потрапила саме на таку аферу. На мобільний телефон потерпілої зателефонували невідомі та повідомили, що її донька, начебто, потрапила у халепу і їй негайно потрібні гроші. Схвильована жінка на емоціях перерахувала на рахунок шахраїв 28 285 гривень і тільки згодом зрозуміла, що її ошукали.


Пенсінерка  вже потім розповіла поліцейським, що їй колись вже телефонували шахраї, але тоді вона їм не повірила. Чому саме цього разу потрапила на гачок до шахраїв, жінка не розуміє. Вона була впевнена, що розмовляє зі своєю донькою.


За фактом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України відкрито кримінальне провадження.


Співробітники поліції в черговий раз нагадують громадянам про правила, яких необхідно дотримуватися, щоб не стати жертвою шахрайства:


Якщо вам повідомили про те, що родич «потрапив у біду» - вимагайте особистої зустрічі з ним, обов'язково передзвоніть родичам або друзям, порадьтеся з друзями чи рідними, перш ніж прийняти остаточне рішення, проявляйте підвищену пильність у разі, якщо "приваблива пропозиція" робиться занадто нав'язливо, ретельно перевіряйте інформацію і відразу ж звертайтеся в поліцію!

 

Великоновосілківське відділення поліції

Волноваського відділу поліції

Донецбкої області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета