Правоохоронці встановлюють особи фейкових працівників банку, що виманили у громадянина понад 70 000 гривень

15.09.2020


Аферисти використовують не тільки перевірені методи, а й вигадують нові прийоми, аби «приспати» пильність своїх жертв. Поліція попереджає: не повідомляйте особисті данні банківських карток стороннім особам, не замовляйте продукцію у неперевіреного продавця, а оплату здійснюйте лише після отримання та перевірки товару.

Вчора до поліції Вугледару звернувся 71-річний місцевий мешканець та повідомив про вчинення стосовно нього шахрайських дій. Поліцейські встановили, що на мобільний телефон потерпілого подзвонили «співробітники банку» та повідомили, що його карту заблоковано. В розмові з аферистами, пенсіонер повідомив цифри з смс кодом. І як наслідок – з картки одразу зникли всі кошти. В розпачі чоловік звернулася до поліції.  

За фактом правопорушеня, передбаченого  ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) розпочато досудове розслідування.

З кожним днем кількість шахрайств зростає, і хоча з населенням проводиться безліч профілактичних заходів, люди продовжують вірити шахраям. Шахраї не обирають потерпілих за станом матеріального положення, професію чи віком, у зоні ризику будь-хто.

 

Дотримуючись простих правил, Ви попередити будь-яку спробу обманим шляхом заволодіти вашими грошима:

1. Не повідомляйте під час телефонної бесіди номер рахунку, кодове слово, паролі, не переказує зміст текстових повідомлень, що надходять на його мобільний телефон, та не переходьте за вказаним посиланням. Краще за уточненням інформації одразу телефонуйте на гарячу лінію банка, де обслуговуйтеся.

2. Не надсилайте завдаток або повну суму за товар. Здійснюйте покупку у перевірених продавців або сплачуйте гроші після отримання товару.

3. У телефонній розмові з незнайомцем, який вимагає гроші за порятунок родича, не поспішайте виконувати його умови. Попросіть людину, яка представилися співробітником поліції або знайомим, назвати особисті дані затриманого родича. Практично в 100% випадків такою інформацією злочинці не володіють, бо Ваш номер набрали шляхом випадкового набору. Також зателефонуйте своєму родичу та дізнайтеся як у нього справи.

Головне – залишайтеся спокійними та пильними, не піддавайтеся на провокації аферистів. Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомте на лінію «102».

 

Волноваський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета