Поліція Волновахи нагадує: час міняти літню шину на зимову

14.11.2020


Температура у місті підбирається до мінусової позначки, а це значить, що настав час "перевзувати" свій автомобіль! Також у цей період керування автомобілем вимагає більшої зосередженості та вміння діяти у непередбачених ситуаціях. Необхідно обирати безпечну швидкість руху, збільшувати дистанцію з транспортом, що рухається попереду, і відмовитися від небезпечних маневрів.

Більшість водіїв усвідомлюють важливість сезонної заміни шин. Тож, коли надворі холоднішає, вони не мають клопоту на дорозі. Натомість ті, хто ігнорує цю необхідність мають більше шансів втрапити в ДТП. Адже маневри не завжди вдаються так, як хотілось би. Особливо, коли сніг та ожеледь.

І хоча шини називаються зимовими, це не означає, що для їхньої експлуатації потрібно чекати снігу. Взувати машину в зимову гуму потрібно з приходом перших похолодань: а саме, коли температура опускається нижче 7°C і не піднімається вище цього показника протягом трьох днів. Найчастіше такий температурний режим припадає в Україні на початок листопада. При цьому існує неписане правило, згідно з яким, якщо температура повітря опускається нижче -5°C, їзда на літніх шинах категорично заборонена.

Деякі водії вважають, що якщо взимку доводиться їздити нечасто, то купувати зимову гуму не варто. Це неправильна і дужа небезпечна точка зору, яка часто призводить до фатальних наслідків. Кожен водій повинен розуміти, що його життя і життя інших людей на дорозі прямо залежить від того, яка гума встановлена на автомобілі.

Зауважимо, що на законодавчому рівні не врегульовано питання сезонної заміни шин, проте перевзування автомобіля стосується безпеки самого водія, пасажирів, а також пішоходів та інших учасників дорожнього руху.

Переваги зимових шин:

-мають краще зчеплення з дорогою

-гума має більш пластичний матеріал

-комфортне і безпечне пересування на дорогах

 

Будьте відповідальними водіями, адже від цього залежить безпека водія та пасажирів автомобіля. Змінюйте шини вчасно – потурбуйтеся про безпеку на дорозі.

 

Волноваський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета