Поліція Донеччини повернула додому всіх зниклих дітей

11.06.2021


З початку року до поліції надійшло 311 повідомлень про зникнення дітей. Із них 301 дитину ювенальні поліцейські розшукали впродовж доби, вберігши від біди. Правоохоронці не просто повертають малечу рідним: у багатьох випадках офіцерам доводиться захищати інтереси дитини перед батьками, що не піклуються про синів та доньок.

 

 

«Моя дитина не повернулася з прогулянки, допоможіть!», - найчастіше таке повідомлення поліцейські отримують пізно ввечері. І починається робота: співробітники поліції встановлюють коло рідних і друзів, перевіряють кожну адресу, підіймаючи мешканців з ліжок, встановлюють маршрут зниклого, шукають його слід з собаками, оглядають небезпечні місця.

Так, пошуки 15-річного юнака з Лиману тривали всю ніч. Правоохоронці дізналися, що він поїхав на велосипеді та прочесали все на його шляху. На ранок хлопця знайшли в лісі, куди він заховався після сварки з рідними.

Причиною чи не кожної втечі дітей з дому є конфлікти з батьками. У Маріуполі дев’ятирічний хлопчик зник з квартири, де він перебував у гостях разом з матір’ю. Інспектори ювенальної превенції перевіряли дитячі майданчики, вулиці, в районі, де мешкає родина, опитували рідних. Врешті дізналися, що родина має ще одну квартиру - в іншому кінці міста. Саме там поліцейські і виявили школяра – пошуки зайняли лише годину. Як виявилося, дитина просилася додому, але матір у нетверезому стані не звертала на неї уваги. Тоді хлопчик самостійно на комунальному транспорті вирушив до своєї оселі.

Були інциденти, коли діти «зникали», бо вирішили прогуляти уроки, а потім боялися повертатися. Наразі місцезнаходження всіх дітей встановлено. Майже кожного (97%) поліцейські знайшли у перші години після отримання тривожного повідомлення. Завдяки цьому хлопців і дівчат було убезпечено від протиправних дій.

У всіх випадках зникнень і з дітьми, і з батьками поліція проводить профілактичну роботу. Якщо у тому, що малеча наражалася на небезпеку, вбачається вина дорослих, - їх притягують до адміністративної відповідальності.

З початку року поліцейські склали 621 протокол за ст. 184 КУпАП (невиконання батьками чи особами, що їх заміняють, обов’язків по вихованню дітей). Серед порушників - жінка, яка залишила дворічну доньку із незнайомими підлітками на вулиці, а сама майже на весь день пішла у своїх справах.

За домашнє насильство відносно дітей притягнено до відповідальності 54 особи. Родини, де фіксувалися порушення прав неповнолітніх, перебувають під особливою увагою поліції, інформацію також передано до соцслужб

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета