На Донеччині поліцейські та експерти Міжнародного комітету Червоного Хреста обмінялися досвідом щодо розшуку безвісно зниклих

11.06.2021


Під час робочої зустрічі поліція отримала від МКЧХ комп’ютерну та фототехніку, яка дасть змогу розширити можливості розшуку безвісти зниклих осіб та ідентифікації невпізнаних тіл.

 

 

Представники поліції Донеччини та Міжнародного комітету Червоного Хреста обговорили актуальні питання пошуку зниклих та встановлення особи тіл загиблих в умовах збройного конфлікту. Допомога сім’ям, що втратили зв'язок із рідними, є пріоритетним завданням правоохоронців.

Як повідомив начальник відділу розшуку злочинців і зниклих громадян та їх оперативно-довідкового обліку управління карного розшуку ГУНП в Донецькій області Сергій Кизименко, з початку 2021 року до поліції Донецької області надійшло 1317 повідомлень про зникнення людей. Місцезнаходження 1170 громадян поліцейські встановили одразу, у перші дні після отримання тривожного сигналу.

Судово-медичний координатор Жаклін Родрігес Гонсалес та фахівець з питань судової експертизи МКЧХ Олексій Шевляков, поділилися з розшуковцями новітнім міжнародним досвідом, а також методами збору та систематизації даних щодо зниклих безвісти та тіл, які лишаються невпізнаними. Мета спільних зусиль - встановити кожну загублену людину та зняти тягар з родин, що живуть у невідомості стосовно долі їхніх близьких.

Поліцейські Донеччини використовують у розшуковій роботі сучасні технології, зокрема мобільний дактилосканер, який дає змогу ідентифікувати особу за відбитками пальців максимально швидко – менше, ніж за пів години. Пристрій також застосовують у випадках, коли отримати зразки класичним способом неможливо.

Представники МКЧХ передали оперативникам нове обладнання, зокрема планшет, принтери, фототехніку, яких поліція потребувала для вдосконалення роботи з розшуку зниклих та ідентифікації тіл. Якісне устаткування допоможе прискорити пошукові процеси та підвищити їх ефективність, як результат - запобігти трагічним наслідкам та повернути зниклих громадян додому.

Сторони домовилися про подальшу взаємодію. Заплановано низку зустрічей експертів Міжнародного комітету Червоного Хреста та поліцейських, які відповідають за розшукову роботу у територіальних підрозділах поліції Донеччини.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета