Поліція нагадує про шахрайські схеми в які потрапляють мешканці Волноваського району

30.09.2021


«Інтернет-шахраї», схеми пов’язані з блокуванням сім-картки, «Ваш родич в поліції, потрібно вирішити питання…» і банківські псевдопрацівники – всі ці схеми використовують аферисти для свого збагачення.

І так, перша поширена схема – це шахрайство в мережі інтернет на сайтах купівлі-продажу товарів. Зловмисники вимагають повної сплати вартості товару і не працюють з накладеним платежем. В свою чергу покупці навіть не цікавляться «чорними списками продавців» в мережі інтернет. А бажання купити дешевше в кінцевому підсумку «коштує» дорожче. Тільки Ви перерахуєте всю суму грошей, як продавець перестає виходити на зв’язок, а товар так і не надходить.

 

На сьогоднішній день є ще один поширений спосіб вчинення шахрайств, він пов’язаний з банківськими картками.

 

Невідомі надсилають смс-повідомлення або телефонують з різних номерів і повідомляють про блокування картки, неможливість переказу грошей (частіше після продажу/купівлі на сумнівних сайтах).

Потерпілі завжди сприймають серйозно такі повідомлення та ніколи не передзвонюють на «гарячу лінію» банка (як правило номери вказані на банківських картках) і не з’ясовують чи дійсно є якась проблема з рахунком. Як правило люди називають свої особисті дані по банківській картці або передзвонюють на невідомі номери, чи називають коди з сумнівних смс-повідомлень. Всі ці дії призводять до зняття всіх грошей з карткового банківського рахунку.

 

Одною з нових схем аферистів є блокування сім-карти, що може свідчити про отримання доступу до вашого банківського рахунку.

 

Зловмисники діють за такою схемою: блокують «сімку» телефону, номер якого прив’язаний до банківського рахунку, та поки жертва відновлює сім-картку в сервісному центрі – обчищують рахунок.

 

Як вберегтися:

 

- не повідомляйте незнайомим людям свої особисті дані, номери телефонів, а також номери та коди банківських карток

 

- не прив’язуйте свій фінансовий телефон до сторінок в соцмережах

 

- а краще – майте окремий номер телефону для фінансових операцій, який більше ніде не використовується.

 

І остання з найпоширеніших шахрайських схем - це дзвінок нібито від працівника поліції з повідомленням, що Ваш родич скоїв злочин. Як правило такі «поліцейські» пропонують одразу «закрити справу» шляхом переказу необхідної суми грошей на вказаний рахунок.

 

Не поспішайте цього робити. Виконайте наступні дії:

 

Перше - ви повинні з'ясувати ім'я, прізвище, посаду і звання цього «співробітника», відділ, в якому він працює. Після цього обов'язково запитайте у нього номер телефону, куди потім можна передзвонити.

 

Друге - коли розмова закінчиться, з'ясуйте, де знаходиться ваш родич і чи дійсно він потрапив в ДТП або побив когось. Якщо з якихось причин його номер телефону не відповідає або він знаходиться поза зоною доступу, зателефонуйте в поліцію за номером 102 і запитайте, чи надходив до них ваш родич.

 

Третє - якщо всі дані про ваших родичів не підтвердилися, зателефонуйте в поліцію і розкажіть про даний факт, це може допомогти знайти шахраїв.

 

 

Волноваський районний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал