Поліцейські закликають не мовчати про насильство

17.02.2022


Жодні конфлікти та суперечки не повинні завершуватись насиллям. У разі неможливості налагодити у родині розуміння, не слід доводити ситуацію до втрати контролю над емоціями. Повідомити поліцейським про домашнє насильство та отримати допомогу можна у будь-який час доби безкоштовно з мобільного та стаціонарного телефону за номером «102».

 

Якщо Ви зазнаєте домашнього насильства або у Вашій сім’ї існує загроза його вчинення, підготуйте особистий план безпеки, який допоможе Вам у критичній ситуації.

У разі вчинення домашнього насильства можна звернутися до:

-Національної поліції України;

-Суд;

-Центри безоплатної правової допомоги;

-Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

-Служби у справах дітей;

-Притулки для постраждалих від домашнього насильства (ШЕЛТЕР);

-Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги;

-Медичні установи.

Як діяти у ситуації домашнього насильства або його загрози?

1. Зробіть та заховайте у надійному місці запасні ключі від дому/квартири або машини так, щоб у разі небезпеки Ви могли швидко вийти та дістатися до безпечного місця.

2. У надійному та завжди доступному для Вас місці заховайте певну суму грошей, важливі номери телефонів, паспорт, необхідні папери, а також необхідний одяг та ліки.

3. Якщо починається сварка, яка може закінчитися фізичним насильством, спробуйте перейти у приміщення, яке можна легко покинути. Намагайтеся триматися ближче до виходу. Уникайте суперечок у кімнатах, де є гострі та ріжучі предмети.

4. Домовтеся зі своїми сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують шум і крики з Вашого дому. Коли приїде поліція, спробуйте максимально заспокоїтися та чітко викласти ситуацію, напишіть заяву.

5. Заздалегідь  домовтеся з друзями або родичами про можливість надання Вами тимчасового притулку в разі небезпеки. Важливо, щоб це були ті люди, які зможуть Вас захистити та у яких кривдник одразу не знайде Вас.

6. Заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які зможуть надати Вам необхідну підтримку.

Важливо не замовчувати такі факти, не залишатися з проблемою наодинці. Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства, звертайтеся по допомогу до поліції за номером «102». Також Ви можете анонімно та цілодобово звернутися на «гарячі лінії» допомоги:

- Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (Ла Страда):

116 123 / 0 800 500 335;

- Урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства:

1547;

- Дитяча гаряча лінія:

116 111

Також контактні номери допомоги безпосередньо у вашому місті Ви знайдете за посиланням https://dn.gov.ua/ua/news/u-doneckij-oblasti-diyut-telefoni-dopomogi-zhertvam-domashnogo-nasilstva

 

Волноваський районний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал