Волноваські правоохоронці нагадують про відповідальність за незаконний продаж ялинок

28.12.2021


Співробітники Волноваського районного відділу поліції проводять заходи, націлені на попередження незаконної вирубки та реалізації хвойних дерев у передноворічний період.

З метою забезпечення контролю за охороною лісів від незаконних вирубок хвойних насаджень правоохоронці перевіряють ринки, торгівельні майданчики, місця стихійної торгівлі, а також перевіряють автомобілі, що перевозять «лісових красунь».

Здійснюючи продаж новорічних ялинок, підприємець повинен мати відповідний пакет документів, у тому числі – сертифікат походження, висновок про радіацію, накладну з лісництва, товарно –транспортну накладну і дозвіл на торгівлю. Стовбур кожного дерева повинен бути оснащений спеціальним чіпом, на якому зберігається інформація про те, в якому регіоні і в якому лісництві вирубана ялинка, її сорт і якість.

У разі виявлення випадків вирубування, перевезення, реалізації лісових насаджень з порушенням чинного законодавства винні особи будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

Ст.88-1 КУпАП «Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах». Санкція статті передбачає накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Ст.152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів». Санкція статті передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ст.160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях». Санкція статті передбачає накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Ст.164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності». Санкція статті передбачає накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Крім, адміністративної відповідальності порушник лісового порядку може бути притягнутий і до кримінальної відповідальності за ст. 246 КК України «Незаконна вирубка лісу».

 

Волноваський районний відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал