Правила безпеки дітей в Інтернеті – поради кіберполіції

12.01.2022


В рамках інформаційної кампанії #EUкраїна кіберполіція нагадує про основні правила кібергігієни і дає поради батькам, як убезпечити дітей від кіберзловмисників.

Інтернет – це неосяжний простір для роботи, навчання і розваг людей різного віку. Однак ризик постраждати від злочину в мережі не менший, ніж у реальному житті. Кіберполіція постійно впроваджує європейські норми та стандарти захисту дітей у кіберпросторі.

Користуючись Інтернетом, дітям завжди слід пам’ятати:

- інформацію, яка потрапила в Інтернет, дуже складно, а часом і взагалі неможливо видалити. Тому перш ніж опублікувати допис у соціальній мережі, коментар на форумі або залишити повідомлення на сайті, варто користуватися “правилом білборду”: уявити, що ця інформація знаходиться на великому білборді неподалік школи та подумати, чи комфортно, коли її всі бачитимуть.

- особисті дані потрібно тримати в секреті. Особливо це стосується адреси, номеру мобільного телефону, банківських даних батьків;

- до нових знайомств в Інтернеті варто ставитися скептично, адже зловмисники в мережі можуть видавати себе за привітних однолітків та втиратися у довіру, переслідуючи власні інтереси.

Батькам не варто забороняти дітям заводити власні акаунти у соцмережах. Натомість потрібно сформувати тактику поведінки у віртуальному просторі:

- навчайте дітей не повідомляти стороннім особисті дані, не пересилати у месенджерах фото документів, а в разі, якщо хтось запитує в них таку інформацію – навчіть повідомляти про це вам;

- пояснюйте дітям про небезпеку створення інтимних фотографій;

- розкажіть про шахраїв в Інтернеті. Варто навчити дітей розумно ставитися до повідомлень про надання допомоги – фінансової чи фізичної.

- вчіть дітей не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, адже за такими посиланнями може ховатися фішинговий сайт або «вірус».

Нагадаємо: Інформаційна #EUкраїна стартувала у 2021 році й проходить за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Oльги Стефанішиної, за підтримки European Union in Ukraine та проєкту #Association4U.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал