Протягом доби поліцейські Волновахи задокументували чотири факти шахрайських дій

27.01.2022


Більшість звернень пов’язана з невдалими покупками товару в інтернеті. Загальна сума збитків склала понад 20 000 гривень. За всіма фактами поліція розпочала досудове розслідування.

Робити онлайн покупки, а не бігати по магазинах сьогодні воліють все більше людей. Такий вид торгівлі має низку переваг, зокрема значно економить, час, сили та гроші покупця. Але для шахраїв це платформа для злочинного заробітку.

 

До поліції з повідомленнями  про шахрайські дії звернулися четверо мешканців Волноваського району. Двоє з потерпілих хотіли придбати товар через інтернет та сплатили повну вартість, однак товар так і не отримали. За такою схемою мешканці району втратили 8 000 гривень.

 

Також до поліції надійшло повідомлення від 50-річного чоловіка про те, що невідомі шахрайським шляхом заволоділи його грошима в сумі 2 100 гривень. Мешканцю Волновахи подзвонили та повідомили, що за купівлю ліків через інтернет йому мають повернути гроші, однак попередньо треба заплатити кошти за оформлення документів та страхування. Потерпілий перерахував шахраям 2100 гривень.

45-річний мешканець Новотроїцького чоловік хотів придбати телефон, перерахувавши передплату в сумі 100 гривень, повідомив про це «продавцю». Потерпілому надійшло смс з підтвердженням та посиланням, перейшовши за яким з його кредитної картки зникло більше 11 000 гривень.

За вказаними фактами відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

 

Поліцейські закликають мешканців бути пильними та дотримуватися наступних правил:

- купуйте та сплачуйте лише на перевірених сайтах, надайте перевагу післяплаті;

- для онлайн-шопінгу заведіть віртуальну картку і переказуйте на неї лише суму, необхідну для оплати;

- не повідомляйте нікому термін дії картки, CVV та PIN-код;

- у разі купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери;

- перевіряйте правильність назви необхідного сайту: один непомітний символ на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт.

-не сплачуйте онлайн-покупки, коли підключені до загальнодоступної мережі Wi-Fi.

 

Волноваський районний відділ поліції

 Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал